Terapia BARS

Bywa nazywana sztuką uszczęśliwiania ludzi. Uwalnia od opinii, przekonań, blokad, napięć, obcych programów, które nie pozwalają osiągnąć spełnienia, radości, poczucia mocy. Aby wyzwolić swój potencjał trzeba przełamać Bars, czyli kraty odgradzające nas od potęgi drzemiącej w Świadomości. Naszym życiem kierują przekonania i dopóki nie zmienimy programu mentalnego, będziemy powtarzać w kółko te same destrukcyjne zachowania. Zapisane są w nas stare kody, które przyjęliśmy za własne, a w rzeczywistości zostały nam zaszczepione przez rodziców, wychowawców, przodków. W naszej podświadomości są również przechowywane wzorce z poprzednich wcieleń.

Terapia Bars pozwala uzyskać pełnię świadomości. Polega na uciskaniu 32 punktów na głowie, które przechowują myśli, osądy, wzorce i przekonania dotyczące świata oraz nas samych. Stopniowo następuje oczyszczenie umysłu, uwolnienie od ograniczeń, a zmiany dokonują się na głębokim poziomie i są trwałe. Oczyszczanie świadomości następuje w stanie relaksu, bez potrzeby omawiania problemów. Istotne jest to, że zmiany zachodzą na poziomie nieświadomości. Nie trzeba szukać przyczyn problemów. Następuje spowolnienie pracy fal mózgowych, a to umożliwia odkrywanie nowych perspektyw i zdrowych wzorców. Pogłębia się zdolność bycia obecnym „tu i teraz”. Przestajemy żyć wspomnieniami, a teraźniejszość nie jest już zdominowana przez przeszłość. Znikają lęki, bezsenność, wzrasta poczucie własnej wartości, łatwość podejmowania decyzji. Odchodzi poczucie beznadziejności, kręcenia się w kółko. Zaczynamy dostrzegać okazje, których wcześniej nie zauważaliśmy. Pojawia się trzeźwość i przytomność umysłu.

Uczestnik sesji odczuwa odprężenie, spokój, przypływ energii, witalności, wzrasta jego pewność siebie i efektywność działania. Jest uodporniony na stres i choroby.

Pierwszym wrażeniem, które pojawia się po terapii, jest lekkość, cisza, zanik gonitwy myśli, luz w głowie. Dusza uwolniona z krat (Barsów) znajduje się na drodze do osiągnięcia czystej świadomości.

Świadomość to umiejętność bycia obecnym w każdym momencie życia, bez oceniania siebie czy innych. Jeśli nie masz żadnego osądu wobec czegokolwiek, wtedy możesz zobaczyć wszystko takim, jakie jest, a nie takim, jak chcesz żeby było, lub jakim powinno być, ale takim nie jest. W takiej przestrzeni możesz transformować i zmieniać wszystko, co tylko chcesz i kreować wszystko czego pragniesz w swoim życiu. Człowiek, który stał się w pełni świadomą istotą, swoją energią wpływa na wszystko, co znajduje się w jego otoczeniu. Jeśli taka osoba wejdzie do pokoju pełnego przerażonych ludzi, rozładuje panujące w nim napięcie i agresję. Lęk i panika ustąpią przed siłą spokoju.